KAPELANI

KAPELAN SZPITALA

Ks. Marek Gwioździk pełni funkcję kapelana w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim prowadzonym przez Spółkę MEGREZ oraz w Polsko-Amerykańskiej Klinice Chorób Serca w Tychach od 1 sierpnia 2019 r. Do zadań kapelana należy opieka duszpasterska nad chorymi i ich rodzinami oraz personelem szpitala, a także dbanie o właściwe funkcjonowanie kaplicy szpitalnej.

Kontakt: tel. 510 335 600 

 

POPRZEDNI KAPELANI (LISTA W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA):

 • ks. Marek Gwioździk 2019-2024
 • ks. Łukasz Stawarz - 2014 - 2019
 • ks. Krzysztof Goik 2008 - 2014
 • ks. Piotr Masarski 2007 - 2008
 • ks. Piotr Radosz 2006 - +2008
 • ks. Stanisław Jaromin 2004 - 2006
 • ks. Krzysztof Błotko 1999 - 2000
 • ks. Piotr Szewczyk 1997 - 1999
 • ks. Jacek Nowok 1994 - 1997
 • ks. Antoni Wala 1981 - +2006
 • ks. Józef Wojciech 1978 - 1981

Ks. Antoni Wala - AVE - to legenda duszpasterstwa w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach. Pracował tu w latach 1981 - 2006 r. Do dziś pamięć o nim jest żywa w sercach mieszkańców Tychów i okolic, a w szczególności personelu Szpitala Wojewódzkiego w Tychach. AVE pracował tu i tutaj też zmarł. Był kapelanem do końca swoich dni. Pozostawił po sobie piękne dzieło jakim jest kaplica Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, oraz jeszcze piękniejsze świadectwo życia, świadectwo miłości i dobroci wobec niezliczonej rzeszy osób, a w szczególności chorych i tych najbiedniejszych. Świadectwo Jego pięknego życia jest dla nas szczególnie ważne w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, ponieważ AVE może nas nauczyć co to znaczy być miłosiernym wobec drugiego człowieka. Nikogo nie pomijał, każdego zauważał - czasem aż do przesady - burzył schematy i uprzedzenia prostym, oryginalnym i niepowtarzalnym stylem bycia i posługi duszpasterskiej. Wiele osób dziś przychodzi do naszej kaplicy i patrząc na jego portret wiszący na ścianie zakrystii mówi: "Ten człowiek mi bardzo pomógł kiedyś - i tu zaczynają się wielkie tajemnice posługi miłosierdzia AVE-go wobec ludzi". Małą część tej tajemnicy odsłania Album o którym można poczytać na stronie internetowej ku Jego pamięci, do której wszystkich z całego serca odsyłam - www.walaantoni.com

 

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.