OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.03.2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  26.03.2023 r.                                                      

 • Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową – Męki Pańskiej                                                         
 • Msze święte są sprawowane według porządku zamieszczonego na tablicy ogłoszeń.
 • Okazja do spowiedzi sakramentalnej jest każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą świętą,                    
  Już dziś informujemy że w wielkim tygodniu sposobność do spowiedzi będzie dodatkowo rano i popołudniu szczegóły znajdziemy na plakatach i stronach internetowych .
 • W najbliższy piątek, zapraszamy i zachęcamy do udziału w kolejnej Tyskiej Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. w pobliskim kościele św. Krzysztofa o godz.18.00, następnie ruszymy ulicami miasta do kościoła św. Marii Magdaleny i tam zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  Dajmy świadectwo naszej wierze w Chrystusa Zbawiciela naszą obecnością i w modlitwie okażmy żywą wspólnotę Kościoła w Tychach. Uczestników prosimy o zabranie świec. Po zakończeniu będzie możliwość powrotu w różne miejsca miasta zapewniona komunikacją miejską.
 • Rekolekcje wielkopostne dla pracowników naszego szpitala i aktualnie przebywających pacjentów mają formę kazań pasyjnno-rekolekcyjnych głoszonych po Mszach niedzielnych około 11.15 we wszystkie niedziele Wielkiego Postu. Każde ze spotkań jest zatrzymaniem się nad tajemnicą wiary wraz ze świadkiem męki Chrystusa.                                           
 • Droga Krzyżowa dla chorych w naszej kaplicy o godz. 17.45. Przypominamy, że za odprawienie Drogi Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie Drogi Krzyżowej można wrzucać do skrzynki z tyłu kaplicy, gdzie wyłożono także kartki do zapisywania ich imion. 
  Na stoliku przy wyjściu z kaplicy znajdują się rozważania Drogi krzyżowej do indywidualnego odprawienia w naszej kaplicy, co tydzień pojawiają się nowe teksty, także w marcowym numerze Apostolstwa Chorych znajdziemy propozycję Drogi Krzyżowej.
 • Zapraszamy pracowników Ochrony zdrowia do przeżycia rekolekcji wielkopostnych zaplanowanych w kaplicy domu katechetycznego Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach, Pl. Emila Szramka 1. Prowadzący: ks. dr Wojciech Bartoszek, Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych (2–5 kwietnia, rozpoczęcie o godz. 19.00). Szczegóły na plakatach i kartkach z tyłu kaplicy.         
 • Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd pielgrzymkę do Ołomuńca i Morawskich jaskiń 24 kwietnia. Szczegóły na plakatach, zapisy u kapelana

 

 

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.