PIELGRZYMKI

PIELGRZYMKA I Węgry - 13-15 listopada 2023
Eger - Dolina Pięknej Pani - Termy

1 dzień (13.11)
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd przez Słowację do Egeru. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg – możliwość korzystania ze strefy basenowej – wellness w hotelu.

2 dzień (14.11)
Śniadanie i Zwiedzanie starego miasta – minaret, plac Istvana Dobo z kościołem minorytów – perłą węgierskiego baroku, liceum z obserwatorium astronomicznym wyposażonym w dawne przyrządy i camera obscura, aulą i biblioteką ozdobionymi wspaniałymi freskami. Bazylika w Egerze (jedna z trzech największych na Węgrzech), pałac biskupów, brama Fazola - arcydzieło sztuki kowalskiej XIX wieku. W miarę możliwości cerkiew serbska. Degustacja win egerskich w Dolinie Pięknej Pani. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg. – możliwość korzystania ze strefy basenowej – wellness w hotelu.

3 dzień (15.11)
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Miszkolca. Kąpielisko w grotach skalnych – Miszkolc Tapolca, poddane kilka lat temu gruntownej renowacji – sztuczny firmament, górski potok, sauny, baseny lecznicze. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie :
- Przejazd autokarem klasy LUX,
- 2 noclegi w hotelu „Eger Park **** ” z basenami i strefą wellness (pokoje 2,3 osobowe ),
- 2 śniadania i 2 obiadokolacje w formie bufetu,
- Ubezpieczenie KL,NNW (Signal Iduna),
- Obowiązkowa wpłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny/Pomocowy,
- Opieka pilota – przewodnika.

Świadczenia niezawarte w cenie:
- Dopłata do pokoju 1os,
- Bilety wstępów do programowych atrakcji,
- Zestawu audioguide,

Cena : 620 PLN + 165€ (przy 20 os. płatnych)

ZAPISY U KS. KAPELANA MARKA GWIOŻDZIKA tel. 510 335 600  DO 4 PAŹDZIERNIKA

PIELGRZYMKA II  W KRAJU

Szlakiem O. Maksymiliana M. Kolbe, św. Faustyny i historii Polski

Piotrków Trybunalski - Pabianice – Zduńska Wola – Płock – Dobrzyń nad Wisła (miejsce relikwii świętego lekarza Józefa Moscatiego) – Łęczyca – Tum – Świnnice Warckie

22-24.09.2023 (piątek-niedziela)

1 DZIEŃ – wyjazd w godzinach porannych z Katowic Ochojca, przejazd do PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej. Krótkie zwiedzanie miasta: rynek, zamek królewski (z zewnątrz), wielka synagoga, kościół św. Jakuba. Wizyta w PABIANICACH. Zobaczymy kościół św. Mateusza – miejsce w którym ojciec Maksymilian Maria Kolbe przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej. ZDUŃSKA WOLA – nawiedzenie bazyliki – miejsca chrztu i bierzmowania Ojca Maksymiliana Następnie zwiedzimy Dom Urodzin i Grotę Matki Bożej z Lourdes. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 DZIEŃ – śniadanie – przejazd do DOBRZYNIA NAD WISŁA (miejsca relikwii świętego lekarza Józefa Moscatiego). Spacer po starym mieście. Zobaczymy barokowy kościół WNMP i wzgórze zamkowe na którym mieścił się zamek spalony przez Krzyżaków w 1409 r. Następnie udamy się do PŁOCKA. Wzgórze Tumskie – bazylika katedralna, zamek książęcy, ulica Grodzka – najstarsza w mieście, stary rynek. Czas wolny. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

3 DZIEŃ – śniadanie. Przejazd do ŁĘCZYCY. Zobaczymy Zamek Królewski, basztę obronną, z kolei w miejscowości TUM nawiedzimy Archikolegiatę NMP i św. Aleksego. W II części dnia udamy się do SWINNIC WARCKICH – zobaczymy dom rodzinny Heleny Kowalskiej (św. Faustyny) oraz Sanktuarium Urodzin i Chrztu przy parafii św. Kazimierza.

Cena 830,- pln

- przejazdy autokarem

- 2 noclegi w hotelu (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) - 2 śniadanie - 2 obiadokolacje - opiekę pilota

- ubezpieczenie NNW,

Na bilety wstępu, miejscowych przewodników, parkingi należy przeznaczyć

kwotę ok 100,- pln (Kwota jest integralną częścią ceny i nie podlega zwrotowi)

Zapisu u ks. Marcina Niesporka

 

PIELGRZYMKA III  RZYM

Z okazji zbliżającego się w październiku święta św. Łukasza, zapraszam medyków do wspólnego pielgrzymowania do Rzymu

Program:

https://dsz.katowice.pl/?p=3558

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.