PIELGRZYMKA MEDYKÓW

PIELGRZYMOWANIE PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA ŚLADAMI ŚWIĘTYCH I MĘCZENNIKÓW JAPONII

DUSZPASTERSTWO SŁUŻBY ZDROWIA ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Termin: 29.05 – 10.06.2025

Cena: 3000 USD + 6500 PLN

[cena dla grupy 44 osób]

 

Cena: 3200 USD + 6700 PLN*

[cena dla grupy 32 osób]

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

29.05. 1. dzień:  Wyjazd z parafii na lotnisko do Warszawy. Wylot do Tokio o 22:50.

30.05 2. dzień: Przylot na lotnisko Narita w Tokio o godzinie 18:35. Po odprawie przejazd do hotelu przy lotnisku, zakwaterowanie, kolacja w hotelu. Nocleg.

31.05 3. dzień: Po śniadaniu, wymeldowanie i przejazd na lotnisko Narita w Tokio, odprawa, przelot do Nagasaki. Przejazd do Parku Narodowego Unzen – Amakusa, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer przez miejsca martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: modlitwa przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, gorących źródeł. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim RYOKAN z onsenem – łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego – tradycyjnej formy wypoczynku Japończyków, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Obiadokolacja w stylu bufetu w tradycyjnych strojach YUKATA. Nocleg.

01.06 4. dzień: Śniadanie, wymeldowanie i wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: klasztor w Hongochi – japoński Niepokalanów z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi świętemu: pokój w którym mieszkał, maszyny drukarskie w miejscu wydawania japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze.  Wizyta w kościele Oura – najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom, w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez św. Jana Pawła II oraz św. Matkę Teresę. Zameldowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

(główny bagaż nadajemy do Kioto, a podróż odbywa się z bagażem podręcznym na 2 dni)

02.06 5. dzień: Śniadanie. Wczesne wymeldowanie i przejazd szybkim pociągiem do Hiroshimy. Przeprawa promem do świętej wyspy Miyajima z „pływającą TORI (brama)”, zwiedzanie chramu Itsukushima zbudowanego nad wodą w stylu Shinden-zukuri. Przejazd do centrum miasta Hiroshima, zameldowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

03.06 6. dzień: Śniadanie. Wymeldowanie (bagaże pozostają w hotelu). Piesze zwiedzanie Hiroshimy: spacer przez Park Pokoju do budynku A-DOME, a następnie Muzeum Wybuchu Bomby Atomowej. Odbiór bagaży z hotelu, przejście na stację kolejową, przejazd szybką koleją do miasta Himeji – zwiedzanie najbardziej okazałego zamku w Japonii – zamku Białej Czapli-Himeji-Jo. Dalsza podróż Shinkansenem do Kyoto – dawnej stolicy Japonii. Zameldowanie, odpoczynek, obiadokolacja poza hotelem. Nocleg.

04.06 7. dzień: Śniadanie. Zwiedzanie parku ze Świątynią Kinkakuji, Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Następnie ogród kamienny w świątyni Ryoanji. Czas wolny. Obiad, przygotowany według przepisów kuchni mnichów buddyjskich w Arashiyama w świątyni Tenryuji, następnie spacer przez Bambusowy Las. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

05.06 8. dzień: Śniadanie. Zamek Nijo to budowla jedyna w swoim rodzaju, którą wyróżniają słowicze podłogi. Następnie przejazd do katedry św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Msza św., spacer wzdłuż rzeki Kamo do Nishiki Market. Czas wolny. Następnie spacer przez dzielnicę gejsz Gion, z zachowaną tradycyjną zabudową dawnej stolicy na „starówce” Higashiyama wraz ze świątynią Kiyomizudera oraz uroczymi uliczkami Ninenzaka i Sannenzaka. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 06.06 9. dzień Śniadanie, przejazd do słynnej świątyni Fushimi Inari rozpoznawanej po tysiącach czerwonych bram TORI. Następnie Nara, Msza św. w kościele katolickim. Spacer pomiędzy kamiennymi lampionami do świątyni Kasuga Taisha, a następnie przejście przez park pełen wolno chodzących Danieli do świątyni Todaiji, gdzie znajduje się Wielki Budda. Powrót do Kyoto, hotel, obiadokolacja. Nocleg.

07.06 10. dzień: Po śniadaniu wymeldowanie, a następnie przejazd Shinkansenem do Odawary, a następnie przejazd do Parku Narodowego Hakone, skąd widoczny jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – wulkanu Fuji. Jeśli warunki pogodowe pozwolą przejazd do Owakudani, czyli Diabelskich Wąwozów, skąd doskonale widać Fuji. Przeprawa pirackim statkiem przez jezioro Ashi.

Wizyta w Sekisho – punkcie kontrolno-granicznym z czasów Edo. Przejazd do hotelu Yokohama/Tokyo,  obiadokolacja, zameldowanie. Nocleg.

08.06 11. dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Tokyo: stary targ rybny Tsukiji, Kabukiza – budynek teatru kabuki (zewnątrz). Ginza – najbardziej ekskluzywna dzielnica Tokyo. Czas wolny. Spacer w okolice Palacu Cesarskiego wraz z mostem Nijubashi. Shinjuku – dawna dzielnica drapaczy chmur. Przejście przez Omoide Yokocho, do Kabukicho, gdzie znajduje się  Godzilla. Golden Gai Tokyo z lat ’50.

Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

09.06 12. dzień: Śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Przejazd do Katedry Najświętszej Marii Panny w Tokio, Msza św. Panorama Tokyo – jednej z największych metropolii świata z najwyższej wieży na świecie Skytree. Następnie dzielnica Asakusa, gdzie do Sensoji – najstarszej świątyni buddyjskiej w Tokyo wiedzie trakt przez bramę Kaminarimon oraz Nakamise – uliczkę pełną sklepików i straganów. Czas wolny (najlepsze miejsce na zakup pamiątek). Przejazd do Shibuy’i, gdzie znajduje się tak znane najbardziej zatłoczone skrzyżowanie w Tokyo-HACHIKO scramble. Przejazd przed most Rainbow Bridge na sztucznie usypana wyspę. Widoki na Zatokę Tokijską. Obiadokolacja, o 19:00 wyjazd na lotnisko Narita, odprawa, wylot o 23:05.

10.06 13. dzień: Przylot do Warszawy o 06:00. Transfer autokarem do parafii.

  

Informacje dodatkowe:

 • W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

 

Cena pielgrzymki obejmuje:

  • Transfer klimatyzowanym autokarem na lotnisko i z lotniska,
  • Przelot samolotem w obie strony samolotem rejsowym z bagażem podręcznym 8kg i rejestrowanym do 23kg oraz przelot wewnętrzny Narita – Nagasaki,
  • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
  • 10 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach*** – standard turystyczny,
  • Wyżywienie w postaci śniadań bufetowych i zestawów (10), obiadokolacji (11),
  • napoje typu woda, lokalna herbata,
  • 1 obiad podany w świątyni Tenryuji, kuchnia mnichów buddyjskich wymieniona w przewodniku Michelina,
  • 1 kolację z opcją „all you can drink” przez 90 minut napoje alkoholowe piwo, sake, whisky, wino,
  • jedną butelkę wody każdego dnia na początku zwiedzania,
  • jeden główny bagaż na osobę plus podręczny typu torba do autokaru (nie duża walizka, nie duży plecak),
  • kilka przejazdów autokarem turystycznym,
  • przejazdy koleją typu Shinkansen II-klasy oraz Express dalekobieżny II klasy, na trasie Nagasaki-Hiroshima, Hiroshima-Himeji-Kyoto, Kyoto-Odawara,
  • przesyłka kurierska jednego głównego bagażu do 23kg pomiędzy Nagasaki-Kyoto,
  • rezerwację 3 Mszy św.,
  • Opiekę pilota,
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 40.000 EUR –
   w tym ubezpieczenie od powikłania chorób przewlekłych (CP),
  • Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
  • Ubezpieczenie BP (zawartość walizki) do kwoty 400 EUR,
  • Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR,
  • Składkę na TFG i TFP – 2×13,00PLN.

 

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 930USD
  • Bilety wstępów, zwyczajowe napiwki dla kierowcy i przewodnika, system Tour guide – ok. 150USD
  • Ubezpieczenia KRiT – 2,5 lub 5% ceny.

 

 • Proponowane wpłaty:

– 1000USD w celu potwierdzenia miejsc,

– 2000USD  do 15.01.2025 r.,

– 100% z napiwkami do 15.03.2025 r.,

 • Dopłata za pokój jednoosobowy: 930 USD

 

PLN: 87 1050 1403 1000 0097 9012 1843

USD:

92 1050 1403 1000 0097 7815 6027

IBAN:

PL 92 1050 1403 1000 0097 7815 6027

Kod BIC SWIFT:

INGBPLPW

Marcin Niesporek

Ul. Leśna 14, 40-624 Katowice

 

Kontakt do biura ORBI

 1. Gabrieli Zapolskiej 12

43-300 Bielsko-Biała

Marcin Kwaśny

Tel.: 603 808 599

Renata Juraszek

Tel.: 601 706 984

e-mail: pielgrzymki_orbi@interia.pl    biuro@orbipielgrzymki.pl  

strona internetowa: www.orbipielgrzymki.pl

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.