Życzenia Wielkanocne dla pracowników Służby Zdrowia AD 2019

Drodzy Pracownicy Służby Zdrowia!

Niech czas Zmartwychwstania Pańskiego zaowocuje pełną radością spotkania z naszym Zbawicielem i Panem Jezusem Chrystusem.

Życzymy Wam i waszym rodzinom pięknego czasu świętowania, abyście spotkali Żywego Jezusa jak Maria Magdalena i Apostołowie. 

Tradycja podaje, że wśród uczniów idących do Emaus był św. Łukasz - patron Służby Zdrowia. Wraz z nim uczmy się rozpoznawać przychodzącego Pana w prostocie naszego życia i pracy wobec chorych. Jezus najbardziej daje się nam poznać w drugim człowieku, szczególnie cierpiącym. Pan jest blisko, oczekujmy Go i bądźmy gotowi, gdy przyjdzie, aby Go ugościć w naszych sercach, rodzinach, zakładach pracy i miejscach, w których spotykamy Go w drugim człowieku. Niech Miłość zbawiciela i Jego Miłosierdzie ogarnie nas wszystkich, przemieni, uzdrowi i doda sił na dalszą drogę.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami oraz wdzięcznością za Waszą pracę i poświecenie na rzecz chorych ks. Łukasz Stawarz - kapelan

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.