OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.03.2024 r.

Przebłysk Boskiej chwały wprawił Apostołów w stan niezmiernej szczęśliwości, która sprawiła, że św. Piotr wykrzyknął: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty…”. Piotr nie bardzo zdawał sobie sprawę z tego, co powiedział, zagubił się w ocenie zdarzeń.  Jednak dobrem, które się liczy, nie jest przebywanie w takim czy innym miejscu, lecz obcowanie z Jezusem, widząc Go w każdej okoliczności, w której się znajdujemy.

►Przeżywamy dziś drugą Niedziele Wielkiego Postu, przemienienie Jezusa na górze Tabor niech skłoni nas do przemiany naszych serc i uczynków miłosierdzia.

► W tym tygodniu czwartek, piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu marcu zachęcam do pełnego udziału w Mszy świętej.

► Zapraszamy pracowników naszego szpitala na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek  o godz. 17.45. Przypominamy że, za odprawienie Drogi Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie Drogi Krzyżowej można wrzucać do skrzynki z tyłu kaplicy, gdzie wyłożono także kartki do zapisywania. Najbliższa droga krzyżowa będzie połączona z modlitwą za konających.

►Rekolekcje wielkopostne dla pracowników naszego szpitala i aktualnie przebywających pacjentów będą miały formę kazań pasyjnno-rekolekcyjnych głoszonych po Mszach niedzielnych około 11.15 we wszystkie niedziele Wielkiego Postu. Każde ze spotkań będzie zatrzymaniem się nad jednym z 7 grzechów głównych.

► W sobotę od godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu /w ciszy/ w tym czasie jest okazja do spowiedzi. Spowiedź także w pozostałe dni pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

► Składam szczere „Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary i zamawiane Msze Święte. W marcu jest wiele wolnych intencji, można je zamawiać w zakrystii lub telefonicznie.

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.