OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
24.05.2020 r.

  • Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie w dniu dzisiejszym przypada także dzień modlitw za Kościół w Chinach, pamiętajmy w modlitwach o chrześcijanach żyjących w tym kraju.
  • Dziś także odbywa się 96 ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę, ze względu na stan pandemii przeżywana w wymiarze duchowym. O godz. 11.00 na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia /Transmisja on-line i TVP I/  Szczegóły i harmonogram pielgrzymki znajdziemy na plakacie przy wejściu do kaplicy i na stronie internetowej KDSZ
  • Kaplica otwarta jest w ciągu dnia od godziny 6.00 do 21.00. Każdego dnia ks. kapelan jest do dyspozycji chorych i personelu, służy pomocą we wszelkich sprawach duchowych. Każdego dnia w porannych godzinach personel może przyjąć Komunię świętą. Z księdzem kapelanem chorzy i pracownicy mogą kontaktować się także telefonicznie 510 335 600 
  • Przed wieczornymi Mszami od godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu a następnie nabożeństwo majowe w tym tygodniu połączone z Nowenną do Ducha Świętego, bowiem w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą okres wielkanocny.
  • Nabożeństwa są sprawowane według porządku zamieszczonego na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy Chorych do łączności modlitewnej dzięki transmisjom telewizyjnym, radiowym i internetowym, do godnego uczestnictwa w sprawowanych misteriach i przyjmowania sakramentów na duchowy sposób.
  • Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad higieny w kaplicy, korzystanie z płynu do dezynfekcji umieszczonego na stoliku przy wejściu. W kaplicy jednocześnie może przebywać 16 osób.  Spowiedź indywidualna jest możliwa pół godziny przed Mszami a także po umówieniu się z kapłanem i wyborze stosownego miejsca.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary, wszelkie przejawy życzliwości. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych, a przez to wyrażenie Bogu wdzięczności za opiekę i pomoc w trudnych chwilach.                                              
  • Przypominamy że w niedzielę i uroczystości nadal obowiązuje dyspensa od udziału w Mszy Świętej dla wszystkich wiernych - przypominamy także informacje dotyczące przyjmowania sakramentów, na tablicy ogłoszeń umieszczono szczegółowe zalecenia Konferencji Episkopatu Polski i biskupa katowickiego.
  • Zapewniam o modlitwie i życzę wszystkim aby Matka Najświętsza królowała w naszych sercach,  a błogosławieństwo Boże niech towarzyszy naszym poczynaniom w rozpoczętym dziś tygodniu.

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.