OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA XXV ZWYKŁA
27.09.2020

 • Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy o tych, którzy z powodu wojen i innych konfliktów są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
 • Od czwartku rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W kaplicy szpitalnej będzie ona odmawiana każdego wieczora od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Osoby które chciałyby się włączyć w prowadzenie Różańca w poszczególne dni prosimy o kontakt z kapelanem.
 • OBCHODY LITURGICZNE TYGODNIA:
  -
  w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika
  - we wtorek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  - w środę wspomnienie św. Hieronima
  - we czwartek św. Teresy od Dzieciatka Jezus
  - w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
  W najbliższym tygodniu obchodzimy także pierwszy czwartek piątek i sobotę miesiąca.                
 • W naszej kaplicy Msze są sprawowane według porządku zamieszczonego na tablicy ogłoszeń.    W ciągu tego tygodnia od poniedziałku do soboty o 18.30
 • Już dziś zapraszam i zachęcam do udziału w pielgrzymce Pracowników Służby Zdrowia archidiecezji katowickiej do krypty katedry w święto patronalne św. Łukasza.  Szczególny na tablicy ogłoszeń przy wejściu, tam także znajdziemy roczny plan duszpasterstwa  Służby Zdrowia naszej diecezji. /tematy spotkań na Mariackiej w ostatnie środy miesiąca, zapowiedzi wydarzeń
  Powyższe treści znajdują się także na stronie internetowej i Facebook’u naszej kaplicy
 • Z dniem 30 września zakończymy Akcję „Modlitwa za Medyka” dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podjąć się tego dzieła wspierającego pracowników naszego szpitala. Zobowiązanie modlitewne podejmujący adopcje mogą nadal kontynuować, szczególnie włączając tę intencje podczas październikowej modlitwy różańcowej. W naszej kaplicy codzienny różaniec będzie odprawiany właśnie w tej intencji, z prośbą za wszystkich dotychczasowych pracowników i o zaradzenie trudnością personalnym.
  Za wszystkich, których łączyła więź modlitewna: Medyków i modlących się zostanie odprawiona Msza święta w wigilię święta św. Łukasza czyli w sobotę 17 października o godz. 18.30 Zapraszamy do udziału.
 • Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary, zamawiane Msze święte, za wszelkie przejawy życzliwości, pomoc w dostępie do chorych.

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.