OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA   07.08.2022
XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14.08.2022

Bóg udziela nam darów i patrzy na to, czy potrafimy je wykorzystać w życiu tak, by wydawały owoce. „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie” (Łk 12,48). „Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie” (Mt 25,29). Boże dary, łaska uświęcająca, łaska uczynkowa, dary Ducha Świętego mają swoją wewnętrzną logikę i prawa wzrostu. Nie zawsze zastanawiamy się nad tym niewidzialnym światem w nas.

  • Obchodzimy dziś XIX niedzielę w okresie zwykłym.
  • W kolejnym tygodniu 15 sierpnia, w poniedziałek przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, dzień ten zwany jest także świętem Matki Bożej zielnej, podczas Mszy poświęcenie kwiatów i ziół. Kolejna zaś niedziela jest dniem tradycyjnej pielgrzymki dziewcząt i kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej.         
  • Spowiedź w kaplicy jest możliwa pól godziny przed każdą Mszą i podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Msze są sprawowane według porządku zamieszczonego na tablicy ogłoszeń. W ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty o 18.30 z wyjątkiem środy, gdzie Msza jest o 7.30.
  • Kapelan z posługą sakramentalną codziennie odwiedza chorych przebywających  w naszym szpitalu, jest także dostępny pod numerem telefonu 510 335 600
  • Kaplica jest otwarta w ciągu dnia /od 5.30 do 20.30/ zachęcamy do modlitwy indywidualnej.
  • Polecamy nowy numer Apostolstwa Chorych i tygodnik Gość Niedzielny, na okres urlopu warto także zaopatrzyć się w lekturę, książki można wypożyczyć z biblioteczki znajdującej się w zakrystii.
  • Informacje bieżące znajdziemy na stronie internetowej i Faceboku kaplicy szpitalnej.
  • Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary, zamawiane Msze święte, za wszelkie przejawy życzliwości, pomoc w dostępie do chorych.                                    

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.