OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla  21.11.2021
XXXIV Tydzień Zwykły

Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, obchodzoną jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki, możemy zyskać odpust zupełny. /Uczynimy to przed błogosławieństwem kończącym Mszę Świętą/.

W poniedziałek i wtorek Msze będą sprawowane kwadrans później o godz. 18.45

Pracowników służby zdrowia zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 24 listopada w salkach parafii Mariackiej w Katowicach. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19.00 a następnie prelekcja ks. dr. Wojciecha Surmiaka pt. „Zdrowie publiczne – przemyśleć bioetykę na nowo. Od zasady autonomii do zasady odpowiedzialności”.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent a wraz z nim nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa” będzie on trzecim rokiem w trzyletnim cyklu kiedy w sposób szczególny będziemy zgłębiać treść Eucharystii.

W przyszła niedziele na Mszy poświęcimy opłatki, które będą dostępne w zakrystii po Mszach świętych można nabyć także świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz świece Bożonarodzeniowe z podświetleniem LED

Składam szczere Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy za ofiary składane na Msze święte za Chorych przebywających w naszym szpitalu. Polecajmy intencje nas samych i bliskich szczególne przeżywających jubileusze i rocznice.

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.