Biuro prasowe Kurii Metropolitalnej o obchodach Światowego Dnia Chorego w tychach

Abp Wiktor Skworc z okazji XXIV Światowego Dnia Chorego przewodniczył Eucharystii w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach - relacja ks. Sebastiana Kreczmańskiego ze spotkania.

Na zakończenie Mszy św. udzielił każdemu obecnemu w kaplicy indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

- Bardzo cieszymy się z tej wizyty i z tego, że ks. Arcybiskup postanowił odwiedzić chorych w naszym szpitalu – mówi Mariola Szulc prezes szpitala. W kaplicy szpitalnej oprócz zarządu placówki uczestniczyli przedstawiciele władz miasta oraz księża związani z tyskim szpitalem.

Zwracając się do chorych metropolita katowicki zachęcał do ofiarowania swojej choroby, swojego cierpienia Jezusowi Chrystusowi. Jezus zaprasza nas, abyśmy naśladowali Go, szli za Nim, dźwigając swój własny krzyż. Na tej drodze On jest nam Szymonem z Cyreny – mówił w czasie homilii.

Przypomniał też wszystkim o wstawiennictwie Najświętszej Maryi Panny, która oręduje za nami. - Wiem doskonale, jak bardzo ludzie chorzy, cierpiący, są blisko Matki Jezusa, a Ona nich. Tak blisko, że w chwili nagłego bólu zaraz po imieniu Jezus człowiek chory, cierpiący woła Matkę Boga. Ona zaś nie zostawia swoich dzieci złemu losowi, lecz pomaga iść dalej i prowadzi do Jezusa, który uzdrawia, pociesza, podnosi, dźwiga, napełnia serce pokojem; ostatecznie wprowadza do Domu Ojca na wieczność – powiedział abp Skworc.

Eucharystia była również okazją do tego, aby podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia za podejmowany przez nich wysiłek opieki nad chorymi.

Na zakończenie Eucharystii metropolita katowicki wszystkim zebranym w kaplicy udzielił indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a następnie udał się z odwiedzinami do chorych leżących na szpitalnych oddziałach neurologii oraz chirurgii i onkologii.

Msza św. w tyskim szpitalu była odprawiona z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz przypadający w ten dzień, obchodzony już po raz XXIV, z inicjatywy św. Jana Pawła II, Międzynarodowy Dzień Chorego.

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.