O nas

Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Chorych to obecność i działania Kościoła jako wspólnoty ludzi wierzących wobec chorych i tych, którzy się nimi opiekują.

Duszpasterzem jest każda osoba, która w imieniu Kościoła i w jedności z Nim niesie chorym i tym, którzy się nimi opiekują Słowa i łaski Jezusa Chrystusa. Do tych osób przede wszystkim należy kapelan szpitala, a także personel szpitala w postaci lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników Służby Zdrowia, a także szafarze, kościelni, organiści i wolontariusze.

W zakładce "O nas" w "MENU GŁÓWNE" znajdziesz podstawowe informacje o zespole duszpasterskim działającym w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach.  

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.