Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

NIEDZIELA XVII ZWYKŁA
09.08.2020

 • Obchodzimy dziś XIX niedzielę w okresie zwykłym.
 • W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego czyli o 6.30 i 10.30 Nie będzie natomiast sobotniej Mszy wieczornej.                         
  w poniedziałek obchodzimy Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika      
  we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy                                      
  w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika                                         
 • Msze są sprawowane według porządku zamieszczonego na tablicy ogłoszeń. W ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty o 18.30 z wyjątkiem środy gdzie Msza jest o 7.30.
 • Zachęcamy Chorych do łączności modlitewnej dzięki transmisjom telewizyjnym, radiowym i internetowym, do godnego uczestnictwa w sprawowanych misteriach i przyjmowania sakramentów na duchowy sposób oraz podczas wizyty kapelana na poszczególnych oddziałach.
 • Spowiedź personelu jest możliwa przed każdą Mszą i podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, istnieje także możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą świętą.
 • Zakrystia /pomieszczenie kapelana na czas remontu prowadzonego w szpitalu znajduje się po prawej stronie wyjścia z kaplicy. Ulega też zmianie wewnętrzny numer telefonu – obecnie można się kontaktować pod nr 354 lub komórkowym  510 335 600
 • W najbliższym tygodniu udaje się na urlop zastępstwo będzie sprawował o. Kazimierz Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej.
 • Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary, zamawiane Msze święte, za wszelkie przejawy życzliwości, pomoc w dostępie do chorych.

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.