Ogłoszenia duszpasterskie

 

 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
31.05.2020 r.

  • Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Możemy zyskać dziś odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.  Dziś także odbywa się doroczna pielgrzymka świata męskiego do Piekar Śl., ze względu na panującą epidemię pielgrzymka przeżywana jest na duchowy sposób,  o godz. 13.00 transmisja Mszy świętej z bazyliki piekarskiej, Mszy przewodniczy i homilie wygłosi ks. arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.
  • W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.
  • Od dziś obowiązują nowe regulacje dotyczące duszpasterstwa w czasie trwającej pandemii. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej i facebook’u kaplicy a także na gablotce z tyłu kaplicy. Dyspensa od uczestnictwa w Mszach obowiązuje do przyszłej niedzieli, wtedy też mija czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
  • Niezmiennie przypominamy że nasza kaplica otwarta jest w ciągu dnia od godziny 6.00 do 21.00. Każdego dnia ks. kapelan jest do dyspozycji chorych i personelu, służy pomocą we wszelkich sprawach duchowych. Każdego dnia w porannych godzinach personel może przyjąć Komunię świętą. Z księdzem kapelanem chorzy i pracownicy mogą kontaktować się także telefonicznie 510 335 600 
  • Przed wieczornymi Mszami od godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego
  • Nabożeństwa są sprawowane według porządku zamieszczonego na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy Chorych do łączności modlitewnej dzięki transmisjom telewizyjnym, radiowym i internetowym, do godnego uczestnictwa w sprawowanych misteriach i przyjmowania sakramentów na duchowy sposób.
  • Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad higieny w kaplicy, korzystanie z płynu do dezynfekcji umieszczonego na stoliku przy wejściu. Powiedz personelu jest możliwa przed każda Mszą podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary, wszelkie przejawy życzliwości, pomoc w dostępie do chorych. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych, a przez to wyrażenie Bogu wdzięczności za opiekę i pomoc w trudnych chwilach.                                                         
  • Zapewniam o modlitwie i życzę wszystkim aby Duch Święty ubogacił nas swymi siedmiorakimi darami.   Błogosławieństwo Boże niech towarzyszy naszym poczynaniom w rozpoczętym dziś tygodniu

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.