Ogłoszenia duszpasterskie

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI
10 marca 2019 r.

 

 

 

 (Mt 4, 4b)
Nie samym chlebem żyje człowiek,

lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

 

 

OGŁOSZENIA:

  1. I część okresu Wielkiego Postu ma charakter pokutny. Zachęcam do podejmowania postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Warto pamiętać o tym, że chorych post nie obowiązuje.

  2. Zapraszamy pracowników Służby Zdrowia, pacjentów oraz gości kaplicy na rekolekcje wielkopostne do naszej kaplicy. W tym roku będą miały one formę ewangelizacji poprzez film, świadectwo i modlitwę. Rekolekcje będą prowadzone przez pana Benona Wylęgałę z Bielska, założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego i będą trwały trzy dni: od jutra (poniedziałek 11 marca) do środy w godzinach od 18.30 do 21.00. Szczegóły na drzwiach kaplicy.

 

OBCHODY LITURGICZNE TYGODNIA:

– niedziela – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

- sakrament uzdrowienia - Namaszczenie Chorych - udzielany jest w naszej kaplicy w niedzielę po mszy św. o 10.15 i poniedziałek po mszy o 18.30.

- w okresie Wielkiego Postu nie ma nowenny do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

- w piątek po mszy św. ok. 19.00 nabożeństwo drogi krzyżowej

- w sobotę o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

 

PODZIĘKOWANIA:

Bóg zapłać wszystkim za ofiary, kwiaty i zamawiane msze św. Trwajmy w wielkopostnych postanowieniach. Niech Dobry Bóg nam błogosławi.

 
  

 

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.