Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

XXV-XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  20-27.09.2021

Obchodzimy dziś XXV niedzielę w okresie zwykłym, jest to Światowy Dzień Społecznego Przekazu, w modlitwach polecajmy tych którzy są odpowiedzialni za przekaz informacjiW najbliższym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Koreańskich

- we wtorek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

- w czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera           

Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy o tych, którzy z powodu wojen i innych konfliktów są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

Następnie obchodzimy:

- we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika

- w środę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w czwartek wspomnienie św. Hieronima

- w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus

- w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

- pierwszy piątek i sobota miesiąca

Od następnego piątku rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W kaplicy szpitalnej będzie ona odmawiana pół godziny przed wieczornymi Mszami. Osoby które chciałyby się włączyć w prowadzenie Różańca w poszczególne dni prosimy o kontakt z kapelanem.  

W naszej kaplicy Msze są sprawowane według porządku zamieszczonego na tablicy ogłoszeń. W ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty o 18.30 z wyjątkiem środy gdzie Msza jest o 7.30.

Już dziś zapraszam i zachęcam do udziału w pielgrzymce Pracowników Służby Zdrowia archidiecezji katowickiej do krypty katedry w święto patronalne św. Łukasza.  Szczególny na tablicy ogłoszeń przy wejściu, tam także znajdziemy roczny plan duszpasterstwa  Służby Zdrowia naszej diecezji. /tematy spotkań na Mariackiej w ostatnie środy miesiąca, zapowiedzi wydarzeń

Powyższe treści znajdują się także na stronie internetowej i Facebook’u naszej kaplicy

Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary, zamawiane Msze święte, za wszelkie przejawy życzliwości, pomoc w dostępie do chorych. 

Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia - dokument watykański z 2017 r.

Działalność pracowników służby zdrowia jest w pierwszym rzędzie służbą życiu i zdrowiu – podstawowym dobrom osoby ludzkiej. Temu dziełu poświęcają działalność zawodową lub wolontaryjną wszyscy, którzy na różne sposoby są zaangażowani w profilaktykę, leczenie i rehabilitację: lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, personel techniczny, kapelani szpitalni, zakonnicy, zakonnice, pracownicy administracji, odpowiedzialni za politykę państwową i międzynarodową, wolontariusze.

tekst Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia

Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości

św. Jan od Krzyża

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.